АГРАРНИЙ ЦЕНТР

програмне забезпечення

інформаційні послуги

 

 

 

 

П’ятого вересня в Житомирській області відбувся перший фестиваль льону

Фестиваль відбувся з метою популяризації культури в селі Стремигород, Коростеньського району Житомирської області на базі сільгосппідприємства «ЗОРЯ» - одного з найбільших в області, що займається вирощуванням льону.

Це не просто розважальний захід, це - майданчик комунікації, партнерства, бартерного обміну знаннями й ідеями щодо розвитку українського ринку льону. Діалоги аграріїв насичені стратегічними планами, питаннями перешкод і шляхами їх рішень, технологіями обробки і розумінням необхідності розвитку лляного виробництва і його корисності для ринку України в цілому. На питання, чи необхідно розширювати виробництво льону: «Звичайно», на запитання, основний бар'єр: «Обмеження точок збуту».

Голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Машковський привітав земляків зі значимою подією.

На Житомирщині відбувся перший фестиваль льону

«Мені приємно, що цей фестиваль відбувається саме на житомирській землі. Свого часу льонарство в нашій області було однією з найрозвиненіших галузей. Попит на насіння льону у всьому світі зростає, а сфера його застосування розширюється. Тому зараз значну увагу ми маємо приділити відродженню цієї галузі», - сказав керівник області.

Сергій Машковський подякував керівнику підприємства "ЗОРЯ" Ірині Костюшко за значний внесок у розвиток сільськогосподарського виробництва.

На фестивалі була представлені: виставка-ярмарка льняної олії, медпрепаратів та косметичних засобів на основі льону; виступи ансамблів та фольклорних колективів; дефіле моделей одягу з льняного полотна та виставки сільських рад Коростенського району.

«Льон - це унікальна олійна культура, оброблювана ще з давніх часів. Стебло дарує нам натуральне і екологічно чисте волокно, що йде на виготовлення одягу, медичної вати, будівельного утеплювача, ущільнювального матеріалу. Насіння льону містять безліч корисних речовин, і як лікувальний засіб дуже популярні в усьому світі. Лляна олія використовується в їжу, застосовується в косметології, а також для виготовлення масляних фарб», - говорять організатори.

Організатори заходу – агрофірма «Зоря»,  Стремигородська  сільська  рада, Коростенська  районна державна  адміністрація  та  Коростенська  районна  рада.

                                                     

З усіх питань звертайтеся:

Тел. моб.:  050 358-25-76

Skype: al19767 E-mail:  info@agroc.com.uaagroc8@gmail.com

 

 АгроПоиск - аграрная поисковая система

 Розроблено: липень 2009 року